חדש – צנרת סגולה לחיסכון במים

בשנים האחרונות גדלה המודעות בשוק הבניה בישראל לקידום בנייה ירוקה. בנייה ירוקה הרמונית יותר לסביבה ובנוסף חסכנית באנרגיה, חומרי גלם ומים. SP מצר פיתחה צינור המזוהה בצבעו הסגול, שמיועד לאיסוף מי המזגנים במבנים ציבוריים והפנייתם לשימוש חוזר. השימוש בצנרת סגולה הינו תנאי מוכר לסימון צנרת למחזור מים שאינם מורשים לשתייה וסימון זה מודפס במהלך הייצור על גבי הצינור. במבנים ציבוריים כגון מלונות, קניונים, בתי אבות וכד' כמות המים שנאספת הינה בהתאם לגודל המזגן, הלחות, ומספר הפעמים בהם נפתח ונסגר החדר.התקנת צנרת סגולה בשטח חישוב לדוגמא ממזגן מפוצל 1.0 כ"ס (BTU 10000) נאספים:  1.1ליטר/שעה X 10 שעות הפעלה = 11 ליטר מים.

 

אז למה לבחור בצנרת SP מצר

לשימוש בצנרת SP, צנרת רב שכבתית, יתרונות ניכרים בהשוואה לשימוש בצנרת PEX או PPR:

  • מעבר מים בספיקות גדולות יותר.
  • הצנרת גמישה ניתנת לכיפוף ברדיוס קטן להתקנה נוחה מעל ומתחת תעלות הפח, חשמל ותקשורת.
  • האלומיניום משמר את הצינור מפגיעה של מכרסמים (חולדות, עכברים) וכך נמנעים כמובן נזקי הצפה למבנה.

מערכת האיסוף משולבת על ידי מתכנן מערכות המים ומיזוג האוויר ומוגשת לאישור עם תוכניות הבנייה. המערכת מזכה את הפרויקט בניקוד של בנייה ירוקה.

 

תכנון המערכת

צנרת בקוטר 32 מ"מ ומעלה קולטת את מי המזגנים למיכלי איסוף מרכזיים, מתוכם משאבה טבולה מזרימה את המים לשלושה שימושים נפוצים:

  1. תחזוקת הבניין וניקיון – המים נטולי מלחים ומשקעי אבנית.
  2. הדחת משתנות ואסלות.
  3. השקיה – לאחר איזון דשנים במיכל משנה המחובר למערכת המים הרגילה.

ל- SP מצר ניסיון רב במתן פתרונות למבנים ציבוריים לשלושת השימושים וכן ניסיון מיוזמות אקולוגיות של השקיה במים ממוחזרים ממזגנים, כיורים ומקלחות.

 

פרטים טכניים

משטח של צנרת סגולה

הצינור הסגול בקוטר 16 מ"מ, מיוצר בגליל 100 מטר. המוצר זמין וניתן לשימוש עם כל מטריית האביזרים של צנרת SP: לחיצה, פוש פיט ותבריג.

מק"ט מוצר: 770016.

בכל שאלה ניתן להתקשר ולהתייעץ עם אנשי השירות של חברת SP מצר.