מתקן איגון לקיר חיצוני

אחד האתגרים המרוכבים לקבלן ביצוע, הוא מיקום נקודת מים בקיר חיצוני לקיבוע ברז גן או  אביזר חיבור לנקודת.
מצד אחד יש צורך למקם ברז מים דוגמת ברז גן  בתחום המרפסת או  משטח מרוצף בגובה מסוים ומצד שני צריך להתמודד עם קיר מצופה בשיש

או אבן בשיטה  "תלייה רטובה" או בקיר מצופה לוחות שיש בתליה "יבשה" או בקיר מצופה באלמנטים מתכתיים.
הצורך למקם אביזר תושבת זוויתית (צד אחד ברז וצד שני צינור הזנה) מצריך את קבלן האינסטלציה לצאת מתחום הדירה לעבור לשטח המרפסת לחצוב את הקיר החיצוני .
ביצוע החציבה גורם נזק  לקיר, דבר המצריך מהקבלן  לבצע תיקונים ולמזער נזקים  לאחר חציבות  ופריסת האינסטלטור (כמו איטום המרפסת) או כל אלתור אחר, על חשבון  חוזק וקיבוע נקודת המים.
כפתרון לבעיה זו פותח אוגן עגול שיקבע את  אביזר הקצה וימנע את פיתולו בזמן הרכבת הברז, האביזר ישר ולא זוויתי, מיקום הברז נעשה מתוך הדירה ישירות לגובה הברז הסופי. באמצעות אביזר זה אין צורך לצאת מתחום הדירה ולחרוץ את הקיר מבחוץ. יתרון נוסף  אפשרי בהתקנת צנרת בתקרה יצוקה דוגמת הזנה וחזרה מדוד שמש אין צורך לכופף את הצינור לתוך תושבת ברז.

בעזרת אביזר חדש זה מאפשר לקבע את האוגן העגול לקיר חוץ בשתי צורות :
מחבר הברגה פנימית: 16-1/2 780161
מחבר הברגה פנימית  20-1/2 780165

שיטת ההתקנה
לאחר קידוח מתוך הדירה או מבחוץ רצוי במפגש בין שתי שורות אבנים (פוגה), ממקמים את האביזר עם העוגן העגול לאחר לחיצת האביזר במכשיר לחיצה.  לאחר מכן בקידוח משנה מקבעים עם ברגים קצרים את העוגן לביטול הסיבוב.
את הצינור המזין מכופפים לתוך חריץ בקיר הפנימי של המבנה וממשיכים את פריסת הצינור בשילוב המערכת הביתית .
קוטר העוגן תוכנן במידה קטנה מקוטר "רוזטה"  תקנית לברז ולכן בשלב הרכבת הברז הסופי מובטח כיסוי מלא של האיגון עם הברגים וכל רקע הקידוח בקיר האבן מכוסה ונקי .
האוגן עשוי מפלדה מגולבנת כמוצר מדף, ניתן לייצרו מחומרים שונים :נירוסטה לאתרים בסביבה ימית או אלומיניום לפנלים מתועשים.